pakiet aloha mama!
joga w ciąży
& po porodzie

Wszystko, co najlepsze dla przyszłej i świeżo upieczonej mamy – wspierający, bezpieczny ruch, świadomość ciała i odpowiedni oddech, które pomogą w regeneracji i dodadzą sił.

Zatroszcz się o siebie i praktykuj w zaciszu własnego domu!

Wszystko, co najlepsze dla przyszłej i świeżo upieczonej mamy – wspierający, bezpieczny ruch, świadomość ciała i odpowiedni oddech, które pomogą w regeneracji i dodadzą sił.

Zatroszcz się o siebie i praktykuj w zaciszu własnego domu!

o kursie

Czas rozgościć się
w Twoim NOWYM ciele!
🤱🏻🤰

Ciąża i początek macierzyństwa to nie lada rewolucja. Organizm nie tylko mierzy się z organicznymi ciążowymi zmianami, porodem i połogiem. 

Przyszła mama musi być gotowa na wymagania, jakie stawia przed nią codzienność: podnoszenie, noszenie (w idealnym świecie tylko dziecka, ale w rzeczywistości często też innych rzeczy, jak np. fotelik samochodowy lub torba z pieluchami), pchanie (wózka), bezruch w dziwnych, nowych pozycjach (np. przy karmieniu), ale także deficyt snu i zmęczenie.

Oprócz ogromnej radości z pojawienia się dziecka, okres początku macierzyństwa to również wysiłek i masa nowych stresorów. Joga wesprze Cię w mierzeniu się z nimi.

Twoje ciało jest stworzone do ruchu. 

W ten sposób najlepiej się regeneruje, adaptuje, wzmacnia i przygotowuje na nowe wyzwania. 

Wspólnie zatroszczymy się o to, żeby ruch w tym wyjątkowym czasie był dla Ciebie wspierający i dobrze dopasowany do specyficznych wyzwań okresu ciąży i początku macierzyństwa. 

Pakiet ALOHA MAMA
to dwa uzupełniające się kursy:

Aloha MAMA! Joga w ciąży

Odtwórz wideo

Aloha MAMA! Joga po porodzie

Odtwórz wideo
Pakiet ALOHA MAMA to kompleksowe
jogowe wsparcie dla przyszłej mamy:

Edukacja – wykłady przybliżające to, co dzieje się z ciałem i jak bezpiecznie się ruszać w ciąży i po porodzie.

Konsultacja fizjoterapeutek uroginekologicznych Aleksandry Pokory i Anny Łukasik.

Nauka oddychania, które wspiera brzuch i dno miednicy.

Pranayama ćwiczenia oddechowe pomocne w ciąży i po ciąży.

Nawet jeśli w ciąży przechodzisz przez okresowe mdłości, lub czujesz się bardzo słabo – skorzystasz ze specjalnej z praktyki regeneracyjnej lub jednej z dwóch pranajam (ćwiczeń oddechowych).



Dzięki relaksacjom, praktykom oddechowym oraz jodze regeneracyjnej nauczysz się relaksować, odpuszczać i rozluźniać – to przyda Ci się zarówno w trakcie całej ciąży, jak i przy porodzie, oraz po porodzie (kiedy sztuka szybkiej regeneracji jest na wagę złota).

Nauka poruszania się z dzieckiem kiedy już pojawi się na świecie – najbezpieczniej dla Twojego ciała i najzdrowiej dla dziecka.

Stopniowo pogłębisz świadomość ciała, oddechu i postawy – zbudujesz zaufanie do swojego nowego ciała i dowiesz się jak najlepiej je wspierać w nowej, ciążowej rzeczywistości oraz w powrocie do homeostazy po ciąży.

Karty Pracy w formacie PDF z proponowanym planem praktyki, notatkami z wykładu i checklistą na lepsze samopoczucie psychiczne.

Ile to kosztuje?

PAKIET
Joga w ciąży + Joga po porodzie

999 zł

  • łącznie aż 18 nagrań!
  • dodatkowe pdf-y
  • dostęp do nagrań 24/h na wygodnej platformie
Możesz też kupić tylko jeden interesujący
Cię kurs

Joga w ciąży

599 zł

Joga po porodzie

599 zł

Skąd to wszystko wiem

Cześć, jestem Basia.
Jestem nauczycielką jogi,
psycholożką i mamą.

Specjalizuję się w pracy ze stresem. Poza tym mam poważnie krzywy kręgosłup, a moje asymetryczne i wieczne napięte ciało wymagało dużej uważności i troski od najmłodszych lat. Dlatego joga jest ze mną od
14 roku życia – uczy mnie rozluźniać się, ruszać z szacunkiem i uważnością oraz
wsłuchiwać w potrzeby mojego organizmu. Dokładnie tego samego uczę na swoich

kursach online , szkoleniach nauczycielskich, warsztatach i campach , oraz w otwartej przez
siebie kameralnej szkole
stan skupienia na warszawskim Placu Zbawiciela.

Specjalizuję się w pracy ze stresem. Poza
tym mam poważnie krzywy kręgosłup, a moje asymetryczne i wieczne napięte ciało
wymagało dużej uważności i troski od najmłodszych lat. Dlatego joga jest ze mną od
14 roku życia – uczy mnie rozluźniać się, ruszać z szacunkiem i uważnością oraz
wsłuchiwać w potrzeby mojego organizmu. Dokładnie tego samego uczę na swoich

kursach online , szkoleniach nauczycielskich, warsztatach i campach , oraz w otwartej przez
siebie kameralnej szkole
stan skupienia na warszawskim Placu Zbawiciela.

W ciąży joga pomogła mi nie tylko pozbyć się dolegliwości takich, jak ból i napięcie, ale też zadbać o moje dno miednicy i brzuch, o właściwą, wpierającą mnie i dziecko postawę, a przede wszystkim opanować stres przed porodem i zachować spokojny, zrelaksowany stan umysłu – dla mnie i mojej rosnącej w brzuchu córki. Teraz chcę podzielić się tym z Tobą. Bo każda z nas zasługuje na dobrą ciążę.
W ciąży joga pomogła mi nie tylko pozbyć się dolegliwości takich, jak ból i napięcie, ale też zadbać o moje dno miednicy i brzuch, o właściwą, wpierającą mnie i dziecko postawę, a przede wszystkim opanować stres przed porodem i zachować spokojny, zrelaksowany stan umysłu – dla mnie i mojej rosnącej w brzuchu córki. Teraz chcę podzielić się tym z Tobą. Bo każda z nas zasługuje na dobrą ciążę.
Mówią o mnie:

Wsparcie merytoryczne z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej: Aleksandra Pokora

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, osteopatka, trenerka zdrowego ruchu, autorka fantastycznego Poradnika Popołogowego, mama Oliwera.

Ola pracowała ze mną w połogu i po połogu, pomogła mi odnaleźć się w moim nowym ciele i lepiej je zrozumieć – w KURSIE PO CIĄŻY tą wiedzą dzieli się też z #yogamamas.

Wsparcie merytoryczne z zakresu hipopresji i metody Low Pressure Fitness: Anna Łukasik

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, mama, edukatorka oraz pierwsza w Polsce instruktorka ćwiczeń Low Pressure Fitness.

Ostatnie 10 lat spędziła pracując jako fizjoterapeutka w Stanach Zjednoczonych w Kalifornii.  Zdobyte w USA doświadczenie wykorzystuje obecnie w kompleksowej terapii kobiet w Polsce.

opinie

FAQ

Od momentu zakupu kursu masz nieograniczony dostęp do materiałów na platformie przez 2 lata. Możesz pobrać też darmowe pdfy do druku.

Jeśli przed ciążą nie byłaś aktywna ruchowo i nie praktykowałaś jogi, dla bezpieczeństwa sugerowałabym rozpocząć praktykę asan po 12 tygodniu ciąży czyli na początku drugiego trymestru. Dlaczego nie od pierwszych tygodni Wynika to przede wszystkim z ostrożności: na początku ciąży rozwija się układ nerwowy dziecka, jego najważniejsze narządy, istnieje też większe ryzyko poronienia. Do tego czasu możesz jednak już korzystać z kursowych zasobów: robić ciążowe pranayamy, uczyć się oddechu przeponowego, wysłuchać wykładów i regularnie wypełniać checklistę #yogamamaselflcare załączoną jako bonus do kursu w pliku pdf. Natomiast kobiety, które były aktywne fizycznie przed ciążą i mają już doświadczenia z jogą, mogą teoretycznie praktykować jogę w ciąży od samego jej początku, jeśli oczywiście czują się dobrze i dostały zielone światło od swojego lekarza.

Jogę w ciąży jeśli czujesz się dobrze i lekarz pozwala, możesz praktykować aż do rozwiązania. Oczywiście z uwzględnieniem swojej kondycji i specyficznych potrzeb – często jest tak, że pod koniec III trymestru największy nacisk kładzie się na asany relaksujące (idealna będzie praktyka Joga Regeneracyjna) i pranajamy, bo oddech odgrywa kluczową rolę w porodzie.

Odpowiednio dostosowana praktyka jogi w ciąży niezagrożonej jest bezpieczna dla dziecka oraz mamy. Joga to aktywność fizyczna bardzo często polecana ciężarnym. Wpływa na to przede wszystkim spokojny przebieg ćwiczeń i to, że zmiana asan (pozycji) jest spokojna i zawsze dostosowana do potrzeb oraz możliwości ćwiczącej. W wykonywaniu poszczególnych asan (pozycji) ważniejsza niż liczba powtórzeń jest ich dokładność i umiejętność właściwego oddychania. Oczywiście zawsze warto skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym i zasięgnąć opinii, nim zdecydujemy się na jakiekolwiek ćwiczenia w ciąży.

Mimo że zajęcia nie są bardzo wymagające, dla bezpieczeństwa zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Każda z nas ma unikalne ciało i inaczej przechodzi przez czas ciąży. Choć tak uporczywe dolegliwości jak zawroty głowy, okresowe duszności, mdłości, obniżony nastrój, bóle w okolicy miednicy, kręgosłupa, opuchnięte nogi, czy cukrzyca ciążowa zazwyczaj nie dyskwalifikują przyszłej mamy z praktyki jogi (a nawet dzięki ćwiczeniom często udaje się je złagodzić), to warto upewnić się, że lekarz i fizjoterapeuta dają nam zielone światło i wziąć pod uwagę wszystkie ich zalecenia odnośnie ewentualnych specjalnych, dostosowanych konkretnie do Ciebie, modyfikacji w ćwiczeniach.

Praktyka w trakcie ciąży jest nie tylko dla matki, ale przede wszystkim dla dziecka – dlatego warto dowiedzieć się u lekarza prowadzącego, czy nie ma przeciwskazań do ćwiczeń dla Was obojga.

Kurs najlepiej zacząć od wysłuchania 2 wykładów:
Jak ciało zmienia się w ciąży
Jak modyfikować pozycje w ciąży
Pomogą Ci one uwrażliwić się na to czego w praktyce warto pilnować, a czego unikać i dodadzą Ci pewności.
Kolejnym bardzo ważnym filmem jest Oddech i core w ciąży – to praktyka oddechowa i praca z core, przeponą i dnem miednicy dla przyszłych mam. Dzięki kierowaniu oddechu w różne miejsca i wizualizacji oddechu z meduzami, wspólnie poznajemy teorię oddychania w ciąży i od razu szukamy jej w ciele. Zanim zaczniesz ćwiczyć, polecam Ci obejrzenie filmów z praktykami (nawet na szybkim podglądzie) – tak, żebyś mogła przygotować się na to co Cię czeka i przygotować ewentualne pomoce – wtedy zawsze jest łatwiej 

W praktyce jogi w ciąży oprócz maty i wygodnych ciuchów przydają się pomoce:

  • Cienki kocyk pod kolana
  • Wałek (możesz go zastąpić grubym, zwiniętym lub złożonym kocem)
  • 2 kostki do jogi (możesz je zastąpić grubymi książkami)
  • Pasek (nie musi być „profesjonalny” – wystarczy pasek od szlafroka albo szalik)
  • Dobrze jest też ćwiczyć w pobliżu ściany lub krzesła – żeby ewentualnie pomóc sobie przy braku równowagi w pozycjach stojących.

Niezależnie od tego jak się czujesz – możesz wejść na matę i zrobić dla siebie coś dobrego: to nie zawsze muszą być ćwiczenia. Kiedy czujesz się źle: zrób swoją ulubioną pranayamę (Równoważącą albo Ochładzajacą) i Jogę Regeneracyjną.
Wiem, że kupujesz ten kurs głownie żeby ćwiczyć, ale pamiętaj, że joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne. Głównym celem kursu JOGI W CIĄŻY jest zaprzyjaźnienie się ze swoim zmieniającym się ciałem, lepsze zrozumienie siebie, nauka słuchania i szanowania własnych (często nowych) potrzeb oraz uwrażliwienie na kontakt z dzieckiem i budowanie wspierającej więzi między wami. Czasem ten psychiczny aspekt praktyki jogi okazuje się najważniejszy.

Najbezpieczniej będzie wejść ze mną na matę po połogu czyli po około 6 tygodniach od porodu. Gorąco zachęcam Cię do wcześniejszej wizyty u fizjoterapeutki uroginekologicznej – aby upewnić się, że Twoje ciało jest gotowe do jogi po porodzie (najlepiej pokaż jej tę stronę).

W czasie połogu możesz obejrzeć sobie wchodzące w skład kursu: wykład Moje nowe ciało – jak praktykować jogę po połogu? oraz Oddychanie, które goi brzuch – nauka oddychania postawy i pozycji ułożeniowej (i zacząć je powoli praktykować).

Ponadto na czas połogu polecam Ci Poradnik Połogowy Aleksandry Pokory (z kodem…% złapiesz go ze zniżką).

Odpowiednio dostosowana praktyka jogi po połogu jest bezpieczna dla Twojego ciała. Joga to aktywność fizyczna bardzo często polecana osobom w rekonwalescencji po urazach, operacjach, dłuższych okresach bezruchu, a także po porodzie. Wpływa na to przede wszystkim spokojny przebieg ćwiczeń i to, że zmiana asan (pozycji) jest spokojna i dostosowana do potrzeb oraz możliwości ćwiczącej. W wykonywaniu poszczególnych asan (pozycji) nie ma gwałtowności i siłowania się, a ważniejsze, niż pięknie zrobiona pozycja, jest świadomość ciała, bycie w ruchu oraz umiejętność właściwego oddychania. Oczywiście przed decyzją o podjęciu ćwiczeń po porodzie zawsze warto skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym, a przede wszystkim zasięgnąć opinii fizjoterapeuty uroginekologicznego.

Mimo że zajęcia w ramach kursu jogi po porodzie nie są bardzo wymagające i uwzględniają stan ciała świeżo upieczonej mamy, dla bezpieczeństwa zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Każda z nas ma unikalne ciało, inaczej przeszła przez ciążę, poród i połóg, inaczej się regeneruje. 

Choć tak uporczywe dolegliwości jak bóle kręgosłupa, krzyża, barków, karku, głowy, kolan, opuchnięte nogi i brzuch, intensywne pocenie się, obniżony nastrój, anemia czy cukrzyca zazwyczaj nie dyskwalifikują mamy z praktyki jogi (a nawet dzięki ćwiczeniom często udaje się je złagodzić), to warto upewnić się, że lekarz i fizjoterapeuta dają nam zielone światło i wziąć pod uwagę wszystkie ich zalecenia odnośnie ewentualnych specjalnych, dostosowanych konkretnie do Ciebie, modyfikacji w ćwiczeniach. 

Niezależnie od tego jak się czujesz – możesz zatrzymać się, wejść na matę (albo oprzeć o ścianę) i zrobić dla siebie coś dobrego: to nie zawsze musi być pełna lekcja. Czasem wystarczy pierwsze 5 minut płynnego ruchu z każdego nagrania, czasem kilka pozycji, które zapamiętałaś.

Kiedy czujesz się całkiem źle: oprzyj się o ścianę, lub połóż w pozycji ułożeniowej, albo ułóż się w pozycji dziecka i pooddychaj świadomie, tak jak nauczysz się na kursie: do pleców i boków ciała.

Wypełnij checklistę #YogaMamaSelfCare i zastanów się czego potrzebujesz, żeby poczuć się lepiej.

I pamiętaj: Joga ma być czasem dla Ciebie, powinna dawać ciału radość i być chwilą wytchnienia. Ruch i oddech uzdrawiają, na wielu poziomach: ciało, głowę i emocje. Często jest tak, że kiedy nam się nie chce, a mimo to dajemy sobie czas na jogę, okazuje się ona dokładnie tym, czego potrzebowałyśmy najbardziej – przechodziłam przez to sama i przechodziło też wiele mam, które ze mną praktykowały.

Głównym celem kursów ALOHA MAMA – ciążowego i po ciąży jest zaprzyjaźnienie się ze swoim zmieniającym się ciałem, lepsze zrozumienie siebie, nauka słuchania i szanowania własnych (często nowych) potrzeb, a także uwrażliwienie na kontakt z dzieckiem i budowanie wspierającej więzi między wami.

Czasem ten psychiczny aspekt praktyki jogi okazuje się najważniejszy.

czekam na macie
❤️ mamusia! ❤️