O mnie

Mam na imię Basia. Jestem nauczycielką jogi i psychologiem. Całe swoje dorosłe życie poświęciłam poszukiwaniu połączeń pomiędzy tym czego o ciele i emocjach uczą joga oraz nasza zachodnia psychologia (a zwłaszcza neuropsychologia, w której centrum leży nasz układ nerwowy). Jestem tu po to, żeby pomóc Ci w odkrywaniu Twojej własnej jogowej ścieżki, w stawaniu się prawdziwym Ninja-Yogi, który polega na sobie i sobie ufa.

Prowadzę joga-bloga, RADIO JOGAjogowy kanał na Youtube. Kształcę przyszłych nauczycieli jogi. Współpracuję z Ewą Chodakowską. Piszę artykuły do gazetTworzę autorskie programy online do praktyki w domu. Jestem założycielką kameralnej szkoły Stan Skupienia na warszawskim Placu Zbawiciela.

Kilka razy do roku organizuję jogowe warsztaty w mieście i joga-campy w Przyrodzie. Zawsze wybieram najpiękniejsze i najczystsze miejsca w Polsce.

Nie jestem filigranową yoga-babe. Jestem ninja. Uwielbiam historie o superbohaterach, muzykę RnB i gangsta-rap. Najchętniej wróciłabym do lat 90tych. Kocham się śmiać.

Poza tym mam poważnie krzywy kręgosłup i gdyby nie joga, to skończyłabym na stole operacyjnym i na silnych lekach przeciwbólowych.

Wiem co mówię kiedy twierdzę, że mam misję: CHCĘ ZARAZIĆ CIĘ MIŁOŚCIĄ DO JOGI.

Niezależnie od tego, ile masz lat, gdzie mieszkasz, jak teraz wyglądasz i jaki jest Twój stan zdrowia, możesz na nowo zaprzyjaźnić się z ciałem, zaufać mu i cieszyć się tym, że oddychasz, poruszasz się i czujesz.

Tak po prostu.

Praktykuję jogę od 14 roku życia. Popchnęła mnie do tego konieczność, która z czasem zamieniła się w pasję. Moje własne – krzywe, napięte, bolesne, nieposłuszne ciało, posłużyło mi za poligon doświadczalny. Dosłownie – na własnej skórze przekonałam się o tym, że niczego nie można zrobic na siłę. Za to regularna praktyka, w zgodzie z sobą działa cuda!

Joga to nie tylko ćwiczenia. To styl życia. A ja od lat rozwijam narzędzia, które pomogą Ci w odkrywaniu Twojej własnej ścieżki, w stawaniu się prawdziwym Ninja-Yogi, który zna siebie I sobie ufa.

Na studiach psychologicznych nauczyłam się tego jak działa nasz układ nerwowy – że nasze ciało I emocje są z sobą ściśle połączone, a nasz organizm żywo reaguje na każde doświadczenie I na każdą myśl. Nauczyłam się, że sposób w jaki oddychamy I myślimy naprawdę ma znaczenie.

Wyspecjalizowałam się w pracy ze stresem i napięciem, bo joga i neuropsychologia idą w parze.Współpraca z doświadczonymi nauczycielami i terapeutami, dała mi pokorę i głębsze zrozumienie tego, że nikt inny nie powie nam co jest dla nas najlepsze. Musimy nauczyć się słuchać własnego ciała i polegać na sobie.

Każdy jogin jest trochę rewolucjonistą – mierzy się z klasyką, a potem na nowo ustala swoje własne zasady. Znajdujemy to, co działa I w czym czujemy się naprawdę dobrze. Czasem działamy totalnie pod prąd, totalnie po swojemu – like true gangstaz…

Wierzę, że moim najważniejszym zadaniem jest stworzenie Ci bezpiecznej przestrzeni do zbudowania głębokiego, autentycznego kontaktu z sobą: do uświadomienia Ci Twoich unikalnych właściwości, rozwijania Twojego własnego potencjału i przekraczania ograniczeń, w swobodnej atmosferze, wolnej od oceniania i rywalizacji.

Czekam na Ciebie na warsztatach, wyjazdach, na kameralnych zajęciach w Stanie Skupienia i 24 godziny na dobę z lekcjami online w RADIO JOGA i na Youtube (just You & me!:))

Daj sobie czas. Próbuj. Zadawaj pytania. Popełniaj błędy. A przede wszystkim pamiętaj, żeby się w tym wszystkim dobrze bawić.

Jestem tu dla Ciebie, a rodzina ninja-yogis rośnie I TAK BARDZO rządzi! Wskakuj na pokład! Rozwijaj matę, zakładaj luźne gacie. Czas na jogę. Nie będzie nudno!