#family Camp LIPIEC 2023

20 – 23 LIPCA 2023 r.
ZAGRODA OJRZANÓW

Zanurkuj w przyrodzie, w atmosferze luzu i beztroski – gdzie czas płynie wolniej: Ty masz mnóstwo przestrzeni na jogę i medytację, a Twoje dziecko swobodnie bawi się, śmieje, eksploruje, doświadcza i brudzi, pod najlepszą opieką tutorek z Animatu

Wielu z nas – dorosłych – pamięta ze swojego dzieciństwa wakacje na wsi. Ciepło słońca 🌞 na skórze, wiatr we włosach, zabawy w przyrodzie 🌿, niezależnie od pogody. Tęsknimy trochę za tym stanem i chcielibyśmy, żeby doświadczyły go też nasze dzieci. Na lipcowym campie spróbujemy przywrócić ten wakacyjny, sielski klimat i mamy na to wspaniały plan!

Previous slide
Next slide

Dla dorosłych

Wyobraź sobie, że budzisz się z uśmiechem i patrzysz przez okno na lipcową przyrodę w rozkwicie 🌻 Odprowadzasz swoje dziecko na poranne zajęcia, a sam_a zaczynasz dzień od przyjemnie pobudzającej sesji jogi i pranayamy (ćwiczeń oddechowych) 🌬️

Potem wszyscy razem spotykamy się na pysznym śniadaniu, z zagrodowym kozim serem, pieczonym na miejscu chlebem i lokalnymi warzywami 🍅 🥬 🥕. W towarzystwie rodziny niespiesznie jesz śniadanie, idziesz na spacer, popływać, albo układasz się gdzieś z książką.

W południe tutorki znowu zapraszają dzieci na zajęcia, a my spotykamy się na uwalniającej napięcia i roztapiającej wewnętrzne MASEŁKO praktyce (w rolach głównych łagodne asany, vinyasa, pranayama). W końcu masz wystarczająco dużo czasu na to, żeby zrozumieć jak Twoje ciało reaguje na stres i co możesz z tym zrobić. Masz przestrzeń na to, żeby poszukać odpowiedzi na pytanie: jak sprawić, żeby na co dzień żyć w zgodzie z sobą i w przyjaźni ze swoim ciałem?

Po praktyce, spacerkiem idziesz na kolejny wspólny posiłek: obiad, po którym masz mnóstwo czasu na trawienie i brodzenie w letniej przyrodzie. A wczesnym wieczorem jeszcze raz wysyłasz swoje dziecko na zajęcia, a sam_a znowu rozwijasz matę – tym razem żeby się na niej wygodnie ułożyć, spokojnie pooddychać i pomedytować 🧘

Po takim dniu, ciepła kolacja smakuje pysznie! Po niej zdążysz jeszcze zobaczyć zachód słońca nad ojrzanowskim stawem, a może nawet się w nim wykąpać? 🏊

Kładziesz się wcześnie, a rano budzisz się z uśmiechem.

Brzmi jak weekend idealny? Dla mnie tak, szczególnie, kiedy potrzebuję się wzmocnić, naładować dobrą energią, trochę wyluzować i zregenerować. Jak na każdym Campie: spotkamy wspaniałych, podobnych do siebie ludzi, przypomnimy sobie o tym co ważne i zasiejemy ziarenko nawyku 🌱

Previous slide
Next slide
Co wyniesiesz z campu?
Nauczysz się, jak lepiej
dbać o zdrowie
Zregenerujesz się
Nasmarujesz
stawy

Pomedytujesz

Naładujesz baterie
Wzmocnisz się
Najesz się wege
żarełkiem
No i oczywiście… poznasz fajnych ziomeczków

Dla dzieci

Na zajęciach dla dzieci będziemy spotykać się 3 razy dziennie (w trakcie jogi rodziców). W programie: mnóstwo przyrody 🍀, gry terenowe 🗺️, wspólne budowanie 🧱, zabawy ruchowe 🤸, eksplorowanie Zagrody Ojrzanów i poznawanie jej mieszkańców, nauka rozpoznawania śladów zwierząt 🔎 i opowiadanie historii.

Chcemy przywrócić sielski klimat, znany nam także z książki „Dzieci z Bullerbyn”. Bo w byciu dzikim dzieckiem chodzi o możliwość dotykania, próbowania, brudzenia się, wymyślania, sprawdzania, doświadczania… BYCIA!

Tutorki Animatu mają głowy pełne pomysłów i odpowiednio pokierują leśno-wiejskimi aktywnościami, tak, żeby dzieci czuły się szczęśliwe i swobodne. Świetnie wychodzi im także spontaniczne reagowanie na dziecięce potrzeby, więc w programie zajęć (patrz niżej) znajdzie się miejsce na swobodę i na budowanie w dzieciach poczucia wpływu, decyzyjności i sprawczości.

Dorośli w tym czasie będą mogli skupić się na sobie i na jodze. Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, że zaopiekowane, szczęśliwe dziecko to źródło spokoju i relaksu 😉

Previous slide
Next slide

Dlaczego zajęcia z Animatu są takie wyjątkowe?

Uczymy dzieci współpracować z naturą

Działamy w duchu
rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy (NVC)

Budujemy relacje, uczymy rozwiązywać konflikty

Naszym celem jest uważne
przewodnictwo

Tworzymy przestrzeń do rozwoju

Każde dziecko ma szansę znaleźć dziedzinę, w której poczuje się ekspertem

Nasze podejście wypływa z waldorfskiej myśli pedagogicznej

Nasze doświadczenie pochodzi z charytatywnej pracy instruktorskiej w ZHP

Dla kogo jest NINJA-YOGIS #FAMILY Camp lipiec 2023?

Dla wszystkich spragnionych aktywnego odpoczynku w przyrodzie rodziców i ich dzikich dzieci. A także dla wszystkich tych dorosłych, którym nie przeszkadza obecność dzieciaków.

Ze względu na zróżnicowane potrzeby dzieci w różnym wieku, dzielimy naszych uczestników na 4 grupy. Ich program będzie się różnić poziomem zaawansowania treści i dynamiką zajęć. Tutorki przygotowują zajęcia w tak sposób, aby poza tym, że ciekawe i rozwijające, były bezpieczne dla podopiecznych.

W zależności od liczby uczestników w danym przedziale wiekowym możemy zaproponować inny rozkład grup.

grupa swobodnej zabawy w czasie jogi

grupa pracuje wraz z rodzicami

Kiedy? Gdzie?

20 lipca – 23 lipca 2023 r.

Zatrzymamy się w zanurzonym w przyrodzie Ojrzanowie pod Warszawą – z dala od zgiełku miasta, otoczonym łąkami, polami i stawami, ze zwierzętami, z piękną salą do jogi, sauną na wodzie i pysznym wegetariańskim, miejscowym jedzeniem.

Previous slide
Next slide

Kto prowadzi?

Basia Tworek – psycholożka, wykładowczyni i nauczycielka jogi z powołania. Na co dzień znasz mnie z domowej jogi na YouTube, podcastu JOGAPDEJT, bloga basiatworek.pl, comiesięcznych newsletterów, oraz z warszawskiej szkoły Stan Skupienia. Więcej o mnie poczytasz tutaj.

Doświadczone tutorki z Animatu – dzikiego biura podróży. 
Nasza praca jest naszą pasją! A nasze motto brzmi: Nie ma niegrzecznych dzieci, są tylko znudzone.

Animatu to firma z 6-letnim doświadczeniem w animacjach outdoorowych. Podstawą wszystkich działań jest pasja i doświadczenie naszych tutorek.
Są one byłymi lub aktywnymi instruktorkami harcerstwa, podróżniczkami, pasjonatkami gór i dzikiej natury, które nieustannie poszerzają swoje kompetencje z zakresu pracy z dziećmi. Bliska naszemu sercu jest idea pedagogiki waldorfskiej – w takim duchu wychowujemy też nasze własne pociechy.

Założycielką Animatu jest Magdalena Sromek – przedsiębiorczyni, żona Daniela, matka dwójki dzieci i dwóch psów, przyjaciółka i szefowa. Kobieta-burza, kobieta-huragan, a przy tym ciepła, urocza i serdeczna.

Filozofią Animatu jest L.A.S.!

L jak Lokalnie – żeby przeżyć przygodę nie trzeba wyjeżdżać w dalekie kraje! Poznajemy uroki okolicy, czerpiąc z miejsc, które odwiedzamy i odkrywając ich tajemnice.

A jak Aktywnie – w czasie wyjazdu nie ma czasu na nudę! Staramy się wypełnić  czas różnego rodzaju aktywnościami, to nie znaczy jednak że zapominamy o odpoczynku. Dbamy, aby był odpowiedni dla grona naszych uczestników.

S jak Samodzielnie – dajemy czas na adaptację do nowej sytuacji. Zależy nam, aby wszystko, co robimy z dziećmi było autentyczne i osiągalne dla naszych uczestników. Chcemy budować w nich poczucie własnej wartości.

PROGRAM WARSZTATÓW

DLA DOROSŁYCH

CZWARTEK, 20 LIPCA 2023

przed 17:00 przyjeżdżamy, otwieramy walizki, zakładamy dresy, oswajamy się z okolicą

17:00-18:30 siadamy w kręgu  i poznajemy się, a potem robimy wieczorną praktykę wprowadzającą

18:30 kolacja

po kolacji spotkanie organizacyjne dla rodziców

PIĄTEK, 21 LIPCA 2023

dla chętnych przed śniadaniem poranny spacer z dzieckiem po Zagrodzie Ojrzanów

8:30 śniadanie

12:00–13:30 praktyka południowa (asany)

13:30 obiad

17:00–18:30 wieczorna praktyka yin, relaksacji, pranajamy i medytacji

18:30 kolacji

sobota, 22 LIPCA 2023

przed jogą: odprowadzenie dzieci na zajęcia i poranny uważny spacer na salę do jogi

8:00–9:00 praktyka poranna (asany i pranajama)

9:00 śniadanie

12:00–13:30 praktyka południowa (asany)

13:30 obiad

17:00–18:30 wieczorna praktyka yin, relaksacji, pranajamy i medytacji

18:30 kolacja

niedziela, 23 LIPCA 2023

przed jogą: odprowadzenie dzieci na zajęcia i poranny uważny spacer na salę do jogi

8:00–9:00 praktyka poranna (asany i pranajama)

9:00 śniadanie

10:00 wspólne pożegnanie: Pożegnalny krąg – rozdanie dyplomów

PROGRAM

Każde zajęcia zaczynamy od czytania fragmentu książki, który będzie wprowadzeniem do zajęć.

DLA DZIECI

CZWARTEK, 20 LIPCA 2023

przed 17:00 przyjeżdżamy, otwieramy walizki, zakładamy dresy, oswajamy się z okolicą

17:00–18:30 zajęcia integracyjne dla dzieci

18:30 kolacja

po kolacji animacje w trakcie spotkania organizacyjnego dla rodziców

PIĄTEK, 21 LIPCA 2023

przed śniadaniem: czas na oswojenie się z grupą i miejscem w towarzystwie rodziców

8:30 śniadanie

10:30–13:30 witamy w Bullerbyn! Wspólnie wymyślimy nazwy zagród (małych grup, w których będziemy pracować) i stworzymy ich tożsamość, np. szyfr, którym będziemy przekazywać sobie nasze tajemnice. Może wybudujemy własną, tajną kryjówkę?

13:30 obiad

16:30–18:30 tworzenie makiety Bullerbyn:  zajęcia plastycznoo-techniczne, do których dołożymy trochę fizyki, np. budujemy telefon ze sznurka 😉

18:30 kolacja

SOBOTA, 22 LIPCA 2023

8:00–9:00 kto rano wstaje… wspólne śniadanie dzieci i tutorów, powitanie dnia na świeżym powietrzu: rozgrzewka, zabawy ruchowe

9:00 śniadanie

10:30–13:30 odwiedziny u Pippi! Gra terenowa zapoznająca z innymi powieściami Astrid Lindgren.

13:30 obiad

16:30–18:30 zwierzęta w Bullerbyn: Praktyczny turniej umiejętności i wiedzy przyrodniczej. Rozpoznawanie śladów, odgłosów zwierząt i ich niezwykłych zwyczajów.

18:30 kolacja

niedziela, 23 LIPCA 2023

8:00–9:00 kto rano wstaje… wspólne śniadanie dzieci i tutorów, powitanie dnia na świeżym powietrzu: rozgrzewka, zabawy ruchowe

9:00 śniadanie

10:00 wspólne pożegnanie: Pożegnalny krąg- rozdanie dyplomów

Jaka jest cena?

W pokoju 3-osobowym, 2-osobowym, lub domku 5 osobowym:

DOROSŁY

1899 zł (przy rezerwacji do 30.04.2023) lub 1999 zł (przy rezerwacji od 1.05.2023). W pokoju single: 2499 zł.

Dodatkowa osoba do opieki nad maluszkiem (Animatu zaleca, aby dzieci w grupie 2,5-3,5 lat brały udział w zajęciach z rodzicem lub opiekunem), nie biorąca udziału w jodze: 1299 zł

Z tajnym hasłem z  cena za Camp to 1799 zł (obowiązuje wyłącznie przy rezerwacji do 15.04.2023).

DZIECKO

< 3 lat | śpiące w łóżku z rodzicem 800 zł
3-5 lat | śpiące w łóżku z rodzicem 990 zł
3-5 lat | w łóżeczku turystycznym z pościelą 1150 zł
3-5 lat | na oddzielnym łóżku 1250 zł
5-10 lat | na oddzielnym łóżku 1300 zł
> 10 lat | na oddzielnym łóżku 1400 zł

Cena zawiera:
20(1)

nocleg

21(3)

pełne wyżywienie

22(1)

zajęcia 3x dziennie

ZAPISY I KONTAKT

kontakt@basiatworek.pl

Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w wysokości 600 PLN/os. Numer konta podam w mailu zwrotnym.