Sylwester Ninja-Yogis 2021/22

Zakończ rok na własnych warunkach. Wśród Przyrody, przy dźwiękach wiatru i strzelającego w kominku ognia. W dresie i ciepłych skarpetkach. Bez alkoholu, w towarzystwie ziomeczków, którzy dzielą podobne wartości. Wycisz się, zwolnij, usłysz swoje myśli, daj sobie przestrzeń na oddychanie, niespieszne jedzenie, śmiech, milczenie, spacery na mrozie, grzanie plecków w saunie, wysypianie się i wspierającą praktykę jogi. Sam(a) lub w towarzystwie – PRZYJEDŹ na Sylwestra Ninja-Yogis.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ NASZ WEEKEND?

Wyobraź sobie, że przez kilka dni nic nie musisz. Dajesz sobie czas i skupiasz się na swoich potrzebach, przyjaznym dla ciała ruchu i dobrym jedzeniu. Przypominasz sobie jak to jest mieć lekką głowę, wysypiać się i działać w rytmie przyrody.
Budzisz się o poranku, a za oknem widzisz drzewa. Zaczynasz dzień od oddechu mroźnym powietrzem i kilku świadomych kroków na cieplutką salę do jogi. Spotykasz ziomeczków na delikatnej, budzącej przyjemnie i dodającej energii sesji jogi i pranayamy (ćwiczeń oddechowych), niespiesznie jesz śniadanie, idziesz na spacer, albo siadasz przy kominku z książką.
Koło południa wybierasz się do jurty na warsztaty z Kasią Dorotą, które pomogą Ci  – jeśli zechcesz – domknąć sprawy Starego Roku i otworzyć się na Nowe oraz wyznaczyć sobie ważne cele na najbliższe miesiące.
Po warsztatach czeka na Ciebie obiad, który jesz powoli, w dobrym towarzystwie i dużo się śmiejesz.
A wczesnym wieczorem jeszcze raz rozwijasz matę – tym razem na jodze koncentrujesz się na wzmacnianiu, przyjemnym rozgrzewaniu ciała i smarowaniu stawów (w rolach głównych pozycje stojące, vinyasa, elementy yin jogi, pranajama). Na koniec układasz się wygodnie do relaksacji, a potem siadasz do medytacji. Po takim dniu, ciepła kolacja smakuje pysznie! Kładziesz się wcześnie, a kolejnego dnia wstajesz z uśmiechem i motywacją do działania.
Po naszym Campie wracasz do domu z poczuciem, że wspaniale się o siebie zatroszczyłeś/łaś.
Brzmi jak weekend idealny? Dla mnie tak, bo przełom roku to dla mnie idealny czas na mały reset: oddech, wyciszenie, zrzucenie napięć i odpowiedzenie sobie na kilka ważnych pytań. Serdecznie zapraszam Cię do dzielenia ze mną tych kilku dni – bez alkoholu, w pełnej uważności.

 

PROWADZĄ:

Basia Tworek – psycholożka, wykładowczyni i nauczycielka jogi z powołania. Na co dzień znasz ją z domowej jogi na YouTube, podcastu JOGAPDEJT, bloga basiatworek.pl, poniedziałkowych newsletterów, oraz z warszawskiej szkoły Stan Skupienia. Więcej o Basi poczytasz tutaj

Kasia Dorota – trenerka komunikacji, etnolog z zamiłowania, mistrzyni rękodzieła. Moja serdeczna przyjaciółka. Cudowna i ciepła kobieta. Najbardziej znana z tradycyjnych pająków i słowiańskich lalek mocy, o których wiedzę przywiozła z pogranicza Polski i Białorusi.  Na co dzień w ramach projektu @urban_magia zajmuje się przywracaniem dawnych znaczeń i symboli dla współczesności. Dorota to nazwisko:) Więcej o Kasi poczytasz tutaj.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATÓW:

>> czwartek, 30 grudnia 2021

17:00 Przyjeżdżamy, otwieramy walizki, zakładamy dresy, oswajamy się z okolicą

17:15- 18:45 siadamy w kręgu  i poznajemy się, a potem robimy wieczorną praktykę wprowadzającą

19.00 kolacja

>> piątek 31 grudnia 2021

7.30 indywidualny spacer w ciszy (poranne wietrzenie płuc)

8.00-8:45 praktyka poranna  (asany i pranajama)

9.00 śniadanie

12:00-14:.00 Domykam Stare i Otwieram Się Na Nowe – zajęcia warsztatowe z Kasią Dorotą @urban_magia

14.15 obiad

po obiedzie: czas wolny (spacer, czas w spa, relaks pod kocykiem przy kominku lub rozmowy z ziomeczkami na wspólnej sali)

18:45 kolacja

22:00 wieczorna praktyka zamykająca rok (praktyka uważności, joga, swobodny ruch, muzyka, medytacja)

>> sobota, 1 stycznia 2022

8:30 indywidualny spacer w ciszy (poranne wietrzenie płuc)

9.00 praktyka poranna (asany i pranajama)

10:00 śniadanie

12:00-14:00 Spełnianie Życzeń czyli Sens, Cel, Wartości i Moc Zobowiązania – zajęcia warsztatowe z Kasią Dorotą @urban_magia

14:30 obiad

17:00-18:45 wieczorna praktyka jogi, pranajamy, medytacji i relaksacji

19.00 kolacja

>>  niedziela, 2 stycznia 2022

7.30 indywidualny spacer w ciszy

8.00 praktyka poranna  (asany i pranajama)

9.00 śniadanie

11.00-12.00 medytacja i krąg zamykający

12.30 – wczesny obiad

po obiedzie – pożegnanie i wyjazd

 

DLA KOGO JEST #sylwester NINJA-YOGIS?
Dla każdego, kto chce się zregenerować i wyciszyć na przełomie Starego i Nowego Roku, pogłębić swoją praktykę jogi, przypomnieć o tym, co najważniejsze,  zanurzyć się w przyrodzie i naładować. Na campie rezygnujemy z używek. Podstawowe doświadczenie w praktyce asan mile widziane (ale nieobowiązkowe!). Jeśli się wahasz –pisz! ❤

KIEDY? sylwestrowy weekend 30 grudnia 2021 – 2 stycznia 2022

GDZIE?
Zatrzymamy się w zanurzonym w Przyrodzie ośrodku Oddechowo w Urlach pod Warszawą. Można dojechać tam z Warszawy w godzinę samochodem, lub pociągiem z Dworca Wileńskiego (bilet w cenie 13zł można kupić u konduktora).
Oddechowo to dwie piękne sale (jedna w jurcie, jedna w budynku – obie wyposażone w maty, wałki i poduszki do medytacji), budynek z jadalnią, kameralne spa z saunami i 11 domków wsród drzew.
Każdy (świeżo odnowiony) domek składa się z salonu z kominkiem (jak miło sobie usiąść wieczorem przy ogniu!), aneksu kuchennego (właściwie nie będzie potrzebny, bo jemy wspólnie w budynku jadalni – chyba, że do zrobienia sobie herbatki:)), łazienki (uwaga! 1 na cały domek) i 2 lub 3 pokoi (pokoje są 2-osobowe oraz 1-osobowe). Każdy domek ma termostat, który utrzymuje miłą temperaturę, niezależnie od kominka.

JAKA JEST CENA?
Miejsce w  pokoju 2-osobowym: 1599
❤ (specjalna cena dla subskrybentów newslettera >> 1699, przy rezerwacji do 6 czerwca)
To nie problem jeśli przyjeżdżasz sam(a) – na pewno znajdę Ci super towarzystwo do pokoju!

Miejsce w pokoju 1-osobowym: 2199

Dojeżdżamy we własnym zakresie (przed campem zawsze tworzę specjalną grupę na FB z wątkiem dojazdowym i uczestnicy często umawiają się za jej pośrednictwem na wspólny dojazd)

ZAPISY I PYTANIA: kontakt@basiatworek.pl
Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w wysokości 600 pln/os. Numer konta podam w mailu zwrotnym.

❤Zapraszam Cię na #sylwester Ninja-Yogis 2021/22 !!! ❤