Ninja-Yogis #charging Camp listopad 2022

Złap trochę dobrej energii jesienią! Naciesz się przyrodą, zatroszcz się o ciało i zrób miejsce w głowie. Jedź z nami na ładujący baterie weekend nad Biebrzą. W planie: joga, marszobiegi, las, grzanie się przy kominku i pyszne wege jedzonko, z którego słynie Zagroda Kuwasy, zlokalizowana tuż pod samym Parkiem Narodowym. Wyjazd jest dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania w jodze lub w bieganiu. Ninja-yogi to stan ducha! Zanurkuj w jesieni na całego i z dobrą energią!

 

Zapraszam Cie na jesienną edycję naszego (kultowego już) jogowo-biegowego Campu, które od 5 lat organizujemy wspólnie z Marcinem z lepiejbiegac.pl (prywatnie ukochanym kuzynem, trenerem biegowym i niegasnącą motywacją do ruchu).

Jogowo-biegowe campy odbyły się już w Tatrach, nad Bałtykiem, pod Kazimierzem Dolnym, w Karkonoszach… a teraz czas na Biebrzański Park Narodowy!

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ NASZ WEEKEND?

Wyobraź sobie, że przez kilka dni skupiasz się na sobie, swoich potrzebach, przyjaznym dla ciała ruchu i dobrym jedzeniu. Przypominasz sobie jak to jest mieć lekką głowę, wysypiać się i działać w rytmie przyrody.

Budzisz się o poranku, a za oknem widzisz bezkres nieba, a czasem brykające konie albo czujne sarny. Zaczynasz dzień od delikatnej, budzącej przyjemnie i dodającej energii sesji jogi i pranayamy (ćwiczeń oddechowych), niespiesznie jesz śniadanie, idziesz na spacer, albo siadasz przy kominku z książką. W południe wspólnie wyruszamy poruszać się i pooddychać w terenie, pod czujnym okiem naszego trenera Marcina z lepiejbiegać.pl. Podzieleni na grupy: pieszą, truchtającą i biegową, uczymy się prawidłowej techniki biegowej, oddechu i eksplorujemy Biebrzański Park Narodowy: cieszymy się lasem i świeżym powietrzem. Kto wie – może nawet spotkamy łosia..?
Po wycieczce czeka na nas obiad, który jesz powoli i dużo się śmiejesz. A wczesnym wieczorem jeszcze raz rozwijasz matę – tym razem koncentrujesz się na przyjemnym rozciąganiu i dajesz nogom odpocząć (w rolach głównych łagodne asany, vinyasa, elementy yin jogi, pranajama). Na koniec układasz się wygodnie do relaksacji, a potem siadasz do medytacji. Po takim dniu, ciepła kolacja smakuje pysznie! Po kolacji możesz jeszcze posiedzieć i pogadać przy kominku, poczytać książkę, pogapić się w gwiazdy, albo po prostu kładziesz się wcześnie, aby kolejnego dnia wstać z uśmiechem i motywacją do działania.

Brzmi jak weekend idealny? Dla mnie tak, szczególnie na progu wiosny, kiedy potrzebuję przewietrzyć głowę, rozgrzać się nieco, wzmocnić, naładować dobrą energią i trochę wyluzować. Jak na każdym Campie: spotkamy wspaniałych, podobnych do siebie ludzi, przypomnimy sobie o tym co ważne i zasiejemy ziarenko nawyku.

GDZIE JEDZIEMY?

Biebrzański Park Narodowy to obfitujący w czyste, pachnące lasy i liczną zwierzynę chroniony obszar, który kryje w sobie nieoczywiste piękno. W naszych jogowych wyjazdach Przyroda zawsze odgrywa kluczową rolę. Staram się zabierać Was do takich miejsc, w których mamy szansę wyciszyć się, zdystansować i wsłuchać w naturalne rytmy pór roku i pór dnia, oraz poczuć jak rezonują one w naszym własnym ciele. Zagroda Kuwasy, w której się zatrzymamy zlokalizowana jest tuż przy samym wejściu do BPN – całe przyrodnicze bogactwo czeka na wyciągnięcie ręki. Niezależnie od tego jaką pogodą powita nas Biebrza na progu kalendarzowej wiosny – z całą pewnością naładujemy się tu mnóstwem dobrej energii i spokoju.

PROGRAM Ninja-Yogis #charging Camp został przemyślany tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał pory roku. Czekają nas:
– specjalnie zaprojektowana na jesień praktyka asan
– treningi marszobiegowe z rozgrzewką i rozciąganiem, dostosowane trudnością do Waszych potrzeb i możliwości (patrz niżej)
– pranajama – praca z oddechem
– medytacja
– Przyroda – nasz najważniejszy Nauczyciel

PROWADZĄ:

Basia Tworek – psycholożka, wykładowczyni i nauczycielka jogi z powołania. Na co dzień znasz mnie z domowej jogi na YouTube, podcastu JOGAPDEJT, bloga basiatworek.pl, poniedziałkowych newsletterów, oraz z warszawskiej szkoły Stan Skupienia. Więcej o mnie poczytasz tutaj.

Marcin Suski trener biegania, górski ultramaratończyk i autor poczytnego bloga z lepiejbiegać.pl Marcin w kilka lat z kanapowego nerda przeobraził się w górskiego ultramaratończyka (ćwiczącego jogę!:)). Dzięki swojej historii “od zera do superbohatera” Marcin jak mało kto potrafi wczuć się w potrzeby i obawy początkującego biegacza. Ponadto, jak na maratończyka przystało, prawie nigdy się nie męczy: chętnie odpowiada na pytania o dietę biegacza, trening i motywację. To już nasz piąty wspólny wyjazd (bo połączenie jogi i biegania okazało się strzałem w dziesiątkę!).

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATÓW:

>> piątek, 28 października 2022

17.00 Przyjeżdżamy, otwieramy walizki, zakładamy dresy, oswajamy się z okolicą

17.15-19:00 wieczorna praktyka wprowadzająca

19.00 kolacja

po kolacji czas wolny

>>  sobota – poniedziałek, 29-31 października 2022

8:00 dla chętnych: uważny spacer w ciszy

8:30 – 9:30 praktyka poranna  (asany i pranajama)

9.30 śniadanie

11.30-13.00 warsztaty marszobiegowe z Marcinem Suskim z lepiejbiegac.pl

13.30 obiad

17.15-18.45 wieczorna praktyka regenerująca (joga, pranajama, medytacja i relaksacja)

18.45 kolacja

>> wtorek, 1 listopada 2022

8:00 dla chętnych: uważny spacer w ciszy

8.30-10:00 przedłużona praktyka poranna  (asany i pranajama), wspólna medytacja i krąg zamykający

10:00 śniadanie

po śniadaniu – wyjazd z Zagrody Kuwasy

DLA KOGO JEST #charging CAMP?
Dla każdego, kto chce się zregenerować, pogłębić swoją praktykę jogi, nauczyć się biegać, zanurzyć się w przyrodzie i naładować. Podstawowe doświadczenie w praktyce asan i bieganiu mile widziane (ale nieobowiązkowe!). Jeśli się wahasz –pisz! ❤

KIEDY? 28 października – 1 istopada 2022 – długi weekend!

GDZIE?
Zatrzymamy się na samym progu Biebrzańskiego Parku Narodowego, w słynącej z przytulnej atmosfery i pysznych przetworów Zagrodzie Kuwasy – to tutaj zaczyna się jeden ze specjalnych leśnych szlaków biegowych.

JAKA JEST CENA?

Miejsce w  pokoju 2-osobowym lub 3-osobowym z łazienką: 1899 zł
❤ Dla osób, które były ze mną na wcześniejszych wyjazdach lub podadzą tajne hasło z newslettera, cena za warsztaty to 1799 zł (obowiązuje przy rezerwacji do 31 października 2021) ❤

W pokoju single z  łazienką: 2299 zł

Cena zawiera:
– noclegi w pokojach z łazienkami
– pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie)
– zajęcia 3 razy dziennie

Fakultatywnie można wykupić sobie wycieczkę z przewodnikiem BPN na oglądanie łosi (uwaga! pobudka przed świtem).

Dojeżdżamy we własnym zakresie (przed campem zawsze tworzę specjalną grupę na FB z wątkiem dojazdowym i uczestnicy często umawiają się za jej pośrednictwem na wspólny dojazd)

ZAPISY I PYTANIA: kontakt@basiatworek.pl
Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w wysokości 899 pln/os. Numer konta podam w mailu zwrotnym.