Ninja-Yogis #vision Camp 2019

Fizyczny aspekt jogi to dopiero początek. Każda asana ma swoją nazwę, za którą kryją się często wskazówki, które mogą nam pomóc zrozumieć to, jak powinniśmy pracować w pozycji i jakie korzyści daje ona naszemu ciału. Ale za każdą nazwą asany kryje się też drugie dno: ukryte znaczenie, które – jeśli je zgłębimy – pomoże nam odkryć coś o nas samych. Na ostatnim w 2019 roku Campie, wykorzystamy senną energię zimy i zanurkujemy głębiej w siebie. W poszukiwaniu wizji: odpowiedzi i wskazówek w pracy nad sobą – w tym szczególnym czasie, kiedy kończy się stary rok i otwierają się nowe drzwi.

Zima sprzyja medytacji i kontemplacji. Kiedy cała przyroda w koło śpi, a roślinne soki schodzą tak głęboko, jak tylko się da, nasze ciało, dostrojone do pory roku, zwalnia. A my korzystając z mądrości pór roku możemy wybrać aktywność, która pasuje do energii grudnia – spokojny, nawilżający stawy, usuwający zastoje i pobudzający jelita płynny ruch, delikatną pranayamę (praktyki oddechowe) i dłuższą praktykę medytacyjną.

Na grudniowym, zamykającym cały rok 2019 Campie, popracujemy z ukrytym znaczeniem asan – poznamy historie, jakie w indyjskiej tradycji i mitologii kryją się za pozycjami Wojownika i Drzewa. Poczujemy je w ciele i poszukamy w nich odniesień do naszych własnych historii. Uruchomimy uważność i intuicję.

CO WYNIESIESZ Z #vision CAMPU?

Poznasz metodę pracy z ukrytym znaczeniem asan i spuściznę Swami Radhy (czyli wyjątkowej Niemki, Sylwii Helman)

Dowiesz się jakie historie kryją się za pozycją Wojownika (Virabhadrasana) i Drzewa (Vrksasana)

Nauczysz się samodzielnie pracować z asanami i odnajdziesz radość płynącą z odkrywania ich na nowo (nawet jeśli na co dzień goszczą w Twojej praktyce)

Docenisz świadomość, ostrość myślenia i przenikliwość czystego, wypoczętego, dotlenionego medytującego umysłu – bez żadnych używek i sztucznych wspomagaczy (z którymi zazwyczaj w kulturze kojarzy się vision quest)

Wzbogacisz swoją praktykę jogi o nowe narzędzia

Odpoczniesz, oczyścisz głowę i zregenerujesz się

Zadbasz o swoje ciało dzięki idealnym proporcjom snu, zdrowego roślinnego jedzenia, przyrody, świeżego powietrza i dostosowanej do pory roku praktyki asan

Poznasz wspaniałych ziomeczków z #yogagangu

Przygotujesz się na przejście pomiędzy starym i nowym rokiem

Szczegółowy PROGRAM WARSZTATÓW:

>> piątek, 13 grudnia 2019

17.00 Przyjeżdżamy, otwieramy walizki, zakładamy dresy, oswajamy się z okolicą

17.30– 18:30 siadamy w kręgu i poznajemy się

18.30 kolacja

po kolacji – wieczorna praktyka wprowadzająca (relaks, medytacja, praca z uważnością, intencją i wglądem)

>>  sobota, 14 grudnia – WOJOWNIK

7.30 indywidualny spacer w ciszy

8.00 praktyka poranna  (asany i pranayama)

9.00 śniadanie

12:00-13.30 praktyka południowa (asany) WOJOWNIK cz.1

13.30 obiad

17.00-18:30 wieczorna praktyka asan, relaksacji, medytacji WOJOWNIK cz.2

18:30 kolacja

>> niedziela, 15 grudnia 2019 – DRZEWO

7.30 indywidualny spacer w ciszy

8.00 praktyka poranna  (asany i pranayama)

9.00 śniadanie

11:30-13.30 praktyka południowa (asany) DRZEWO

13.30 obiad

16.00-17:30 popołudniowa praktyka zamykająca

ok. 18.00 wyjazd z Ojrzanowa

DLA KOGO JEST NINJA-YOGIS #vision CAMP?
Dla wszystkich, którzy mają potrzebę zanurkowania w pogłębioną pracę, dla tych, których pasjonują historie kryjące się za asanami, dla tych, którzy chcą się wyciszyć, odpocząć i zgromadzić energię na koniec roku, zostawić zbędne starocie i zrobić miejsce na nowe, niezależnie od stopnia zaawansowania w praktyce jogi. Podstawowe doświadczenie w praktyce asan mile widziane (ale nieobowiązkowe). Jeśli się wahasz –pisz! ❤ I koniecznie spakuj z sobą zeszyt i coś do pisania, a nawet kredki lub pisaki.

KIEDY? 13-15 grudnia 2019

GDZIE?
Zatrzymamy się w zanurzonym w przyrodzie Ojrzanowie pod Warszawą – z dala od zgiełku miasta, otoczonym łąkami, polami i stawami, z piękną salą do jogi i pysznym wegetariańskim jedzeniem.

JAKA JEST CENA?

W pokoju 3-osobowym (lub w domku 5-osobowym):
do 30 września: 949 zł
po 30 września: 1049 zł
❤ Dla ninjaz, którzy byli ze mną na wcześniejszych wyjazdach, cena za Camp to 849 zł (obowiązuje przy rezerwacji do 30 września)❤

W pokoju 2-osobowym:
do 30 września: 999 zł
po 30 września: 1099 zł
❤ Dla ninjaz, którzy byli ze mną na wcześniejszych wyjazdach, cena za Camp to 899 zł (obowiązuje przy rezerwacji do 30 września)❤

W pokoju single: 1399 zł

Cena zawiera:
– pobyt w Zagrodzie Ojrzanów
– pełne wyżywienie
– zajęcia jogi 3 razy dziennie

ZAPISY I PYTANIA: kontakt@basiatworek.pl,  tel. 792084009
Warunkiem rezerwacji jest wpłacenie bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej w wysokości 600 pln/os. Numer konta podam w mailu zwrotnym.

Zapraszam Cię na Ninja-Yogis #vision Camp 2019 – ostatni Camp w tym roku!!!