Ciało, Praktyka jogi

4 asany na SZCZĘŚLIWE BIODRA

Jeżeli masz pracę w której godzinami siedzisz, albo stoisz…
Jeżeli po pracy dużo trenujesz, jeździsz na rowerze albo biegasz…
…to te asany (pozycje jogi) są dla Ciebie!

ELASTYCZNOŚĆ JOGINA

Skąd bierze się elastyczność i czy można ją zmieniać? Dlaczego niektórzy potrafią bez problemu zrobić szpagat, a inni nie mogą skłonić się do podłogi? Czy istnieje „dobry ból”? Czy, jak i kiedy się rozciągać? Co to jest odruch mięśnia na rozciąganie? Jak pracować z kontuzjami? Czy warto dążyć do szpagatu?

Ninja-Yogis #unstress Camp 2017

To był wspaniały weekend! Joga, wyciszenie, medytacja, czas na oddychanie i chodzenie w dresie, Przyroda, długie spanie i błogie sesje z osteopatą. Do tego przyjemnie mobilizująca całe ciało praktyka asan, wykłady o stresie, oraz praktyczne zajęcia z relaksacji. Totalne odpuszczenie, zwolnienie tempa, skupienie na swoich potrzebach i regeneracja – tak można podsumować nasz wspólny czas. Obejrzyj zdjęcia z wyjazdu i przeczytaj relację Marty, jednej z uczestniczek.

Ciało

STOPY JOGINA vol.1 – pielęgnacja

Stopy jogina to ważny temat – nie tylko w aspekcie pracy w asanach (tym zajmiemy się w osobym wpisie), ale również w zakresie  pielęgnacji. W tej kwestii zasięgnęłam wiedzy u źródła, czyli u Olgi Urbowicz – girlboss kultowej sieci salonów Nailed It, która rozumie temat jak mało kto, bo sama praktykuje jogę (ze mną! haha!).

Praktyka jogi

KAKASANA – ukryte znaczenie pozycji kruka

Słowo „Kak“ w sanskrycie znaczy kruk. Kakasana to zatem „pozycja kruka“ i jeden z moich ulubionych balansów na rękach. Przygotowaną przeze mnie sekwencję wprowadzającą do kakasany znajdziesz tutaj. A dziś zajmiemy się nieco mniej oczywistym aspektem pozycji kruka – poszukamy jej ukrytego znaczenia, czyli tego, co kryje się poza jej fizycznym wymiarem. Odniesiemy się do nazwy, poszperamy w książkach przyrodniczych, w tradycji i kulturze – zobaczymy co z tego możemy wynieść dla wzbogacenia własnej praktyki…

Ninja-Yogis #girlpower Camp 2017

Po #girlpower Campie wróciłam z niesamowitym ogromem energii Czuję się trochę jakbym wsiadła do windy i zamiast o kilka pięter wyżej… poleciała w kosmos. Zamiast jesiennego dołka mam w głowie mnóstwo dobrych myśli, a w ciele zamiast sztywności – duuużo luzu i ciepła. Chcesz wiedzieć jak to zrobiłyśmy? Czytaj dalej!

Ciało

Żuchwa – jogiczna instrukcja obsługi

Przez moment zwróć uwagę na swoją żuchwę (to ta ruchoma część Twojej czaszki, z dolnym rzędem zębów). I spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań: Czy Twoje zęby są teraz zaciśnięte, czy tylko delikatnie się stykają? Czy możesz na luzie otworzyć szeroko usta i je zamknąć jednym płynnym ruchem? Czy możesz poruszać żuchwą na boki, bez bólu i strzelania w stawie żuchwowym? Czy czujesz teraz jakiekolwiek napięcie w stawie żuchwowym? Czy czujesz napięcie w twarzy? Czy Twoje usta są spięte czy rozluźnione? Jak układa się język? Czy w gardle jest teraz dużo przestrzeni czy jest ciasno? A teraz przyjrzyj się życzliwie swojej szyi i barkom. Na koniec sprawdź pośladki i mięśnie miednicy jeśli je czujesz (zaciśnięte czy luźne?). Czy udało Ci się coś odkryć..?

Emocje

NAŁADUJ SIĘ, NINJA! prosta praktyka dla zwiekszenia pozytywnych emocji

Homo Sapiens to, z punktu widzenia ewolucji, bardzo młody gatunek. Nasze mózgi nie zdążyły specjalnie zmienić się od czasów, kiedy półnadzy mieszkaliśmy w jaskiniach, a dookoła czaiło się mnóstwo niebezpieczeństw. Żeby nasz nagi, dwunożny gatunek mógł przetrwać, biologia wyposażyła nasze głowy w mechanizm, który wyolbrzymia zagrożenia. Dzięki niemu zawsze byliśmy przygotowani na niebezpieczeństwo.

Ninja-Yogis Summer Camp’2017

Widok na Giewont I zmieniającą się kilka razy dziennie pogodę wokół jego głowy (bo przecież wszyscy wiedzą, że według legendy Giewont to spiący tatrzański rycerz). Zapach przyrody zaraz po deszczu. Miękka ziemia pod stopami. Parujące lasy… Przyroda to zawsze główny bohater naszych wyjazdów. Pomaga nam się rozluźnić, odpuścić I złapać nowy, spokojny rytm. A na tegorocznym Ninja-Yogis Summer Campie towarzyszyła nam do tego niesamowita pełnia księżyca…

Praktyka jogi

W DRODZE DO REGULARNOŚCI, czyli krótki poradnik jak praktykować i się nie zniechęcić vol. 2

Nie bez powodu wyryli to nad wejściem do wyroczni w starożytnych Delfach: POZNAJ SAMEGO SIEBIE. To właśnie w samoświadomości i w samowiedzy leży sekret odzyskania kontroli nad własnym życiem. W ramach zgłębiania wiedzy o sobie samych, przyjrzymy się więc temu jaką rolę w naszej pracy nad regularnością odgrywa mózg…